Eesti
Motivatsiooniuuring koos TÜ psühholoogiainstituudiga. Tule kampa!

Motivatsiooniuuring koos TÜ psühholoogiainstituudiga. Tule kampa!

Arutasime mõned nädalad tagasi TÜ isiksuse- ja tervisepsühholoogia kaasprofessor Kenn Konstabeliga ühe tema üliõpilase uurimistööd, mis on keskendunud ühe koolitusprogrammi efektiivsuse mõõtmisele, mis peaks inimeste tervisekäitumist paremaks muutma. Ma usun, et see programm on kindlasti efektiivne, aga sellel on üks suur viga – osaleja peab sellesse panustama väga palju oma aega. Kas inimeste motivatsiooni kuidagi lihtsamalt ka mõjutada saaks? Näiteks 10 sekundiga päevas?

Mõtlesime selle jutuajamise käigus välja ühe väikese uuringu plaani, kuhu kutsume igaüht osalema ja mis võtab järgmise kahe kuu jooksul sinu ajast kokku ainult umbes 10 minutit.

Millal võiksid kaaluda liitumist?

  • Kas sooviksid võtta kaalust alla 5 kg?
  • Või oled mõelnud, et tahaks olla pisut tugevam ja jõuda sirgetel jalgadel teha 30 kätekõverdust?
  • Äkki on su jaoks väljakutseks 5 km järjest joosta ilma, et vahepeal kõndima hakkaksid?

Ütleme, et üks neist eesmärkidest kõnetas sind ja sooviksid, et see oleks 60 päeva pärast sinu jaoks reaalsus. Kui oled valmis endale seda eesmärgiks seadma ja selle nimel vaeva nägema, siis tule meie punti. Kui sa ei viitsi või praegu pole õige aeg, siis ära hakka kirja panema.

Me ei hakka sulle tegema treeningplaani ega menüüd. Need pead sa ise tegema. Tahaksime ainult järgmise 60 päeva jooksul, alates 1. märtsist võimalust sulle aeg ajalt meelde tuletada su eesmärki ja lõpuks sinult infot, et kas saavutasid oma eesmärgi või mitte.

Kui tuled meiega, siis kindlasti jagame sinuga ka lõpuks seda, mis meie uuringust välja tuli ehk kas sekkumine oli edukas või mitte.

Siit saad lugeda lähemalt ja soovi korral uuringuga liituda.

Leave a Reply